Pobiegnij dla Zosi!

Podczas Biegu Tropem Wilczym w Poznaniu w niedzielę 3 marca 2019 r. zapraszamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej na rzecz Zosi. Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę „biegnę dla Zosi” i dotrzeć z nią do mety.

W ramach programu „PKO Biegajmy razem” Fundacja PKO Banku Polskiego organizuje charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących.

Zachęcamy do włączenia się podczas Biegu Tropem Wilczym w Poznaniu w dniu 3 marca 2019 r. do charytatywnej akcji biegowej na rzecz Zosi. W „biegnę dla…” uczestnicy pokonują trasę z przyczepioną na koszulkę kartką z napisem „biegnę dla Zosi”, a Fundacja PKO Banku Polskiego ich zaangażowanie przeliczy na darowiznę. Ta zostanie przekazana na konto organizacji, w której Zosia jest podopieczną – Fundacji dzieciom Zdążyć z Pomocą. Kartki będzie można odbierać od przedstawicieli PKO Banku Polskiego w dniu biegu w godz. 8.00 - 9.30 w miejscu startu biegów, czyli na plaży Jeziora Strzeszyńskiego w Poznaniu ul. Koszalińska 14.

9-letnia Zosia choruje na mózgowe porażenie dziecięce i niedosłuch. Szansą na lepsze funkcjonowanie jest specjalistyczny sprzęt (wózek, ortezy i kamizelka) oraz rehabilitacja.

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”, które mają za zadanie wesprzeć finansowo leczenie dzieci w trudnej sytuacji zdrowotnej. Od 2013 r. odbyło się prawie 380 takich akcji, w których wzięło udział ponad 160 tys. osób. Fundacja wsparła do tej pory 429 beneficjentów kwotą ponad 5,24 mln zł.

PKO Bank Polski jest również organizatorem PKO Biegu Charytatywnego. Już teraz zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tegorocznej edycji, która odbędzie się 14 września. Poprzednia edycja imprezy miała miejsce 15 września 2018 r. na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach Polski. W biegu wzięło udział 6500 osób – zarówno dorosłych, jak i dzieci. Wszyscy pokonali łącznie 34 796 okrążeń. W ubiegłym roku w zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 730 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Więcej o programie „PKO Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

www.instagram.com/pkobiegajmyrazem

www.twitter.com/biegajmy_razem